Gdzie jechać na wakacje z dziećmi?

Człowiek za młodu nie zważa na nic. Nie przeszkadzają mu wszelkie niewygody, wilgoć, przeciekający namiot, no dosłownie nic. Sytuacja z wiekiem nieco się zmienia, stajemy się nieco bardziej wygodni i raczej nie w głowie nam noc pod gwiazdami, tylko raczej wygodne łoże w jakimś hoteliku. Sprawa jeszcze bardziej komplikuje się, kiedy na świecie pojawiają się nasze pociechy. Wówczas prym wiedzie ich dobro oraz wygoda. Noclegownia musi spełniać kilka podstawowych kryteriów, w tym chyba najważniejszy – czystość. Musi być czysto, bo w syf i brud żadna matka ze swoim dzieckiem nie pojedzie.

wakacje z dzieckiem
wakacje z dzieckiem

Kolejna kwestia to miejsce docelowe, gdzie zamierzamy się udać. Z dziećmi zwracamy uwagę na to by była np. blisko woda (basen, jezioro czy morze), bo zawsze to dobra rozrywka dla maluchów. Zazwyczaj więc jeździmy z dziećmi nad nasze polskie morze, czy na Mazury, gdzie nie brakuje jezior. Plaża zaczyna być istotnym elementem naszych wakacji, bo jak wiadomo piasek+zabawki=chwila spokoju i zajęcia. W ostatnich latach modna jest także agroturystyka, gdzie jest cisza i spokój oraz bliskość z naturą. Dzieciaki (szczególnie te miastowe) mają możliwość kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Czasem je można zobaczyć, czasem pogłaskać czy nawet nakarmić. Frajda jest.

Podpowiedź – co zabrać na plażę dla malucha

Następnym aspektem jest także dostęp do kuchni lub własny aneks, tak by móc przygotować mleko czy podgrzać posiłek dla dziecka. Zdarza się i tak, że w barach czy restauracjach, jak poprosimy to podgrzeją nam butelkę z mlekiem lub słoiczek. Innym wyjściem jest oczywiście także zabieranie ze sobą podgrzewacza.

Zwracamy również uwagę na to, by w pobliżu był plac zabaw czy basen/brodzik dla dzieci. To zawsze dodatkowy plus i kolejne miejsce, by nasza pociecha się nie nudziła.

Jeśli chodzi o wakacje za granicą z dzieckiem, to raczej też trzymamy się wybrzeży. Hiszpania jest naprawdę dobrze przygotowana dla rodzin z dziećmi, szczególnie w kwestii podjazdów i braku przeszkód architektonicznych, co jest ważne kiedy nasze dziecko podróżuje jeszcze w wózku. Dla nieco większych pociech kraj ten oferuje świetne aquaparki oraz ogrody zoologiczne z pokazami tresury zwierząt.

Włochy z kolei słyną z animacji dla najmłodszych. Prawie w każdym hotelu jest ekipa zajmująca się maluchami, która wieczorem dodatkowo robi show czy inne disco z udziałem najmłodszych. Italia to także szerokie piaszczyste plaże, parki wodne i rozrywkowe oraz genialne lody.

Z dziećmi często podróżujemy do Grecji, gdzie nie brakuje słońca i plaży oraz do Chorwacji. Tu z kolei dzieciaki równie dobrze się bawią na kamienistych plażach, ale i takie z piaskiem da się znaleźć. Lata się wszędzie tam, gdzie jest gwarancja pięknej pogody, bliskość morza i ośrodki przyjazne rodzinom z maluchami. Turcja czy Bułgaria, to obecnie równie chętnie wybierane na rodzinne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *