wakacje z dzieckiem

Kiedy jechać na wakacje z dzieckiem?

Wcale nie chodzi o jego wiek. Ja np. wyjechałam dopiero z półtora rocznym berbeciem na pierwsze wakacje, ale znam pełno par które wybrały się i z półrocznym maluchem na urlop. Wszystko zależy od przygotowania, organizacji i przede wszystkim chęci.I tak przy małym dziecku, prawie wszyscy pakują pół domu ze sobą 😉

Ja tu bardziej chcę odnieść się do terminu owych wakacji. Kiedy najlepiej wyjechać z dzieckiem na wypoczynek. Ogólnie panująca zasada jest taka, że dopóki nasze dziecko nie jest w wieku szkolnym, to warto jechać jeszcze przed głównym sezonem lub tuż po nim.

wakacje z dziecmi
wakacje z dziećmi

Po pierwsze przed i po sezonie jest taniej, co powinno ucieszyć każdego. Niestety ceny kwater zarówno krajowych, jak i za granicą mocno szybują w górę w lipcu i sierpniu. Jeśli więc wybierzemy się w czerwcu, czy wrześniu, ceny będą na pewno niższe.

Po drugie pogoda – upały panujące, szczególnie na południu Europy, wcale nie są dobre ani dla nas, ani dla naszego dziecka. Czasem wysoka temperatura nie pozwala nawet wyjść na zewnątrz, szczególnie w godzinach 12-15. Dlatego wyjazd, nawet w maju, kiedy temperatury są jeszcze całkiem znośne, nie jest wcale taki zły. Tak samo jeśli chodzi o drugą połowę września, czy nawet początek października – ale raczej za granicą we Włoszech, w Grecji czy Hiszpanii, gdzie jest jeszcze cieplutko.

Po trzecie wyjazd przed czy po sezonie wiąże się z tym, że nie będzie tłumów turystów. Jeśli ktoś nie lubi wiecznych kolejek, do absolutnie wszystkich atrakcji, albo walki o miejsce na plaży to termin przedsezonowy jest idealny dla niego. Tylko w maju/czerwcu spotkasz prawie puste plaże, chociażby u nas nad Bałtykiem.

Są też takie miejsca – jak chociażby Wyspy Kanaryjskie, gdzie można polecieć przez cały rok. Temperatury nie spadają tam prawie poniżej 20 stopni, więc jeśli nie zamierzamy się kąpać w oceanie to marcowy czy lutowy miesiąc, będzie równie dobry na podróż.

Jak wygląda pogoda zimą na Kanarach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *